Jazykové kurzy, poznávací zájezdy nejen do Anglie

Kontakt

Cestovní kanceláø
Ing. Zuzana Smoradová

Mírové námìstí 16, 695 01, Hodonín

Tel.: +420 518 321 847
Mobil: +420 602 779 986
E-mail: zuzana.smoradova@post.cz

Nejoblíbenější zájezdy

Brighton

Brighton je přímořské letovisko na jihu Anglie. Je oblíbenou destinací pro zahraniční studenty, kteří zde navštěvují jazykové kurzy.

Ikonou Brightonu je palác Royal Pavillion a nejdelší molo v Británii Brighton Pier. Royal Pavillion je bývalé královské sídlo - tento palác je na britské poměry velmi neobvyklou stavbou, překvapí vás jeho exteriér i interiér. Palác je zevnitř velmi excentrický, plný barev, moderního a exotického nábytku, prohlídku velmi doporučujeme.

Brighton Pier je hlavní atrakcí Brightonu, naleznete na něm kolotoče, restaurace, občerstvení, herny a všechno, co vás zabaví.

Pokud se zatouláte do Brighton Lanes, přiblížíte si ducha staré rybářské vesničky, kterou Brighton kdysi byl.

Město je také znamé svým kulturním zázemím. Během návštěvy můžete zhlédnout představení v jednom z mnoha divadel (nejznámější jsou Komedia a Theatre Royal), zajít na koncert do několika barů, hospod s živou hudbou nebo se zúčastnit některého z mnoha festivalů a městských akcí. Brighton je vyhledávaným městem pro svou otevřenost, příjemnou atmosféru, množství restaurací, obchodů a osvěžujícího mořského vzduchu nad kamínkovými plážemi.


 

Oxford

Oxford je další ze světově známých univerzitních měst. I když samotný název města je odvozen od brodu pro voly, dnes má pověst špičkové instituce britské vzdělanosti. Na jeho kolejích studovali významní muži z celého světa, kteří pak měnili dějiny. Dnes se školní výpravy hromadně hrnou hlavně do Christ´s Church College, kde mají jídelnu z Harry Pottera.


 

Stonehenge

Stonehenge je kamenný kruh, který stojí nedaleko městečka Salisbury. S jeho vznikem je spojováno mnoho teorií od těch, co jsou částečně historicky podložené až po sci-fi fantazie, které předpokládají, že zde přistávaly vesmírné koráby. Historikové se obecně domnívají, že jeho původ je z roku 1900 před n.l., kdy započala první fáze výstavby a kamenný kruh dosahoval průměru 100 m. V druhé fázi (rok 1750 př.n.l.) se vytvořily 2 kruhy. V poslední fázi z roku 1650 př.n.l. měly být vytvořeny tzv. Trilitony (soustava trojkamenů).

Zajímavostí a záhad kolem Stonehenge je mnoho, jedna je z roku 1920, kdy archeologové pod jedním z kamenů objevili lahev vína z roku 1820.


 

Hastings

Městečko Hastings je známé především jako dějiště Bitvy u Hastings, která se odehrála v roce 1066 mezi normanským vojskem vedeným Vilémem Dobyvatelem a anglosaským vojskem Harolda II. Godwinsona. Anglický král Harold II. byl zabit šípem, který mu byl vstřelen přímo do oka a Normané – Francouzi převzali vládu nad Anglií. To jim Angličané doposud nemohou zapomenout a tvrdí, že to bylo poprvé a naposled, co byla Anglie dobyta.

Dnes se v Hastings můžete podívat do pašeráckých jeskyní v pískovcové skále nebo se jen tak projít po oblázkové pláži a zaposlouchat do křiku racků.


 

Stratford upon Avon

Shakespearovo město s hrázděnými domy na březích řeky Avon je pro turisty velmi atraktivní. Na rodný dům Williama Shakespeara, slavného básníka a dramatika, do jeho muzea a na místo posledního odpočinku se sem každoročně vypraví na milion turistů. Ve městě a okolí máte možnost zhlédnout též venkovský dům manželky Williama Shakespeara Ann Hathaway nebo cottage jeho matky Mary Arden. Doporučujeme vychutnat si některé z představení v Royal Shakespeare Theatre.


 

Windsor

Windsor je velmi krásné a příjemné městečko známé jako jedno ze sídel anglické královny Alžběty II. Windsor Castle (druhý největší obývaný hrad na světě, hned po našem Pražském ) je přístupný veřejnosti a nabízí při své návštěvě neskutečný zážitek. V jeho prostorách můžete kromě královských prostor vidět i bohaté umělecké sbírky, populární Domeček panenek královny Mary a vzácnou gotickou kapli Podvazkového řádu St. George´s Chapel.


 

Eton

Eton je jedna z mnoha soukromých škol ve Velké Británii. Nachází se blízko města Windsor. Založil ji v roce 1440 král Henry VI. pro studenty, kteří pak měli pokračovat ve svých studiích na King´s College v Cambridge. Je výhradně pro chlapce od 13-18 let. Eton je velice prestižní školou, studovali ji významní muži jako je David Cameron (pozdější premiér UK) nebo Boris Johnson (bývalý starosta Londýna). O Etonu se říká, že je chůvou všech významných státníků a je popisována jako nejslavnější škola na světě. Tak jako ostatní školy v Británii je i Eton velice spjat s anglickými tradicemi. Chlapci musí nosit uniformy s fraky a motýlky.

Komplex Etonu tvoří 25 chlapeckých kolejí. V komplexu narazíte na mnoho sportovních hřišť, kapli a původní budovu staré školy z 15. století s dřevěnými lavicemi. Na exkurzi můžete vyrazit s průvodcem, ale je zapotřebí si rezervaci zajistit dopředu.


 

Dover

Dover je přístavní město v Anglii, vzdáleno 34 kilometrů od francouzského města Calais. Tato trasa přes kanál La Manche ( Angličané upřednostňují název The English Channel) je nejčastěji využívaná pro přeplutí do Velké Británie.

Plavci, kteří se rozhodnou Kanál přeplavat volí tuto trasu, protože je to odsud nejblíž z Velké Británie do Francie. Prvním Čechem, který zdolal Lamanšský průliv se stal František Venclovský v roce 1971.


 

Leeds Castle

Leeds Castle je vodní hrad postavený roku 1119, který se nachází v hrabství Kent. Má bohatou historii a jeho nynější podoba je zejména z 19.století. Hrad stojí na jezerním ostrově, který byl uměle vybudován na příkaz krále Edwarda I. v roce 1278.

Nyní je hrad oblíbeným turistickým místem, které stojí za to navštívit nejen kvůli jeho obdivuhodné kráse a malebnému prostředí, ve kterém je usazen, ale také kvůli mnoha atrakcím, které hrad nabízí. V prostorách zahrad můžete například navštívit bludiště, jeskyně, voliéry nebo jedinečné muzeum psích obojků.


 

Harrow School                                                                                        

Harrow school je jedna z anglických soukromých škol. Říká se jí zkráceně Harrow a můžete ji najít na severovýchodě Londýna. Tato škola byla oficiálně založena v roce 1572, ačkoliv zmínky o ní byly od 13.století. Každý rok se do 12 kolejních domů zapíše okolo 850 hochů. Harrow school je tzv. boarding school. Kluci jsou zde po celý školní rok (jako v je Harry Potter v Bradavicích).

Největším rivalem Harrow je Eton, obě školy vychovaly nesčetně mnoho světově významných osobností. Škola Harrow holduje tradicím mezi které patří například nošení slamáků a dalších tradičních prvků uniforem.

   


 

York

Město York v severní Anglii získalo své jméno z britonského " Místo mezi tisy" přes vikingské pojmenování Jorvik. Bylo svědkem vikingských i římských událostí a bohatá historie se připomíná ve skvělých interaktivních muzeích. Málokdo ví, že právě York byl hlavním městem Anglie dříve než Londýn. Dnes je tu živý turistický ruch kolem překrásné gotické katedrály – sídla arcibiskupa a ve středověkých uličkách s křivými domky, z nichž některé pamatují ještě Viléma Dobyvatele!


 

Skotsko

Skotsko, to jsou sametové kopce, hluboká jezera a kamenná města.

Dramatická historie, za kterou sem jezdí celý svět (Robert the Bruce, William Wallace – The Braveheart, John Knox, Mary, Queen of Scots, Bonnie Prince Charlie, Flora MacDonald)

Točí se tu skvělé filmy (Trainspotting, Prolomit vlny, Skyfall, Braveheart, Highlander, Mělký hrob, Poslední skotský král, Andělský podíl, Rob Roy) a dělá dobrá muzika (Annie Lennox, Bay City Rollers, Nazareth, Primal Scream, Simple Minds, Texas, Travis, Wet Wet Wet, Biffy Clyro, Franz Ferdinand, The Proclaimers, Paolo Nutini and the Vipers, The View, The Fratellis, Donovan)

 

Alba (gaelský název pro Skotsko) dala světu penicilin (Alexander Fleming), televizi (John Logie Baird), telefon (Graham Bell), parní stroj (James Watt), pláštěnku (Charles Mackintosh), novou filozofii (David Hume) a ekonomii (Adam Smith), barevnou fotografii (James Clerk Maxwell) a kvalitní čaj (Sir Thomas Lipton)

Díky Skotům máme Harry Pottera  J.K.Rowling), Ivanhoe (Sir Walter Scott), Sherlocka Holmese (Sir Arthur Conan Doyle), Ostrov pokladů (Robert Louis Stevenson), Auld Lang Syne( Robbie Burns), Petra Pana (James Matthew Barrie) a kvalitní sci-fi (Iain M. Banks).

Skotové umí dobře hrát (Sean Connery,  Ewan McGregor, Robbie Coltrane), sportovat (Alex Ferguson, Andy Murray) i cestovat (David Livingstone)

Stále nevidíte důvod, proč studovat angličtinu ( a skotštinu) právě tady?

Ještě je tu něco. Lochneska, whisky, koníci Kelpies a pozor! Kilty naostro!

 

Edinburgh

Jen v Edinburghu najdete kamenné ulice nad mořským zálivem mezi třemi sopečnými kopci, domy s vysokými komíny černé jak uhel z Cardiffu, vznosné stavby v antickém duchu a těžce vybojovaný parlament hned naproti zámku, kde trpěla Marie Stuartovna.

Není proto divu, že celé staré město je vedeno jako památka světového kulturního dědictví UNESCO.

Royal Mile – nejslavnější ulice města je živou kronikou celé skotské historie, je celá poseta muzei a památnými domy, kterých je tu registrováno na 4.500, tedy nejvíc ze všech měst na světě ! Dominantou Starého města je Edinburghský hrad na nejvyšší skále, hned pod ním najdete originální Muzeum skotské whisky, Skotské národní muzeum a galerii, botanické zahrady a nekonečný počet obchůdků, kde se můžete kompletně po skotsku vybavit kilty, vlněnými svetry a tartany všech barevných kombinací. 

Tolik památek, tak proč na fotke vidíte zrovna nenápadného pejska? To zvířátko je maskot města -  Greyfriars Bobby. Poté, co zemřel jeho pán, 14 let hlídal jeho hrob.